BP10M – Headbite (Beats Per 10 Minutes, Episode: 3)

Beats Per 10 Minutes ma szanse stać się nierozłącznym towarzyszem wszystkich sympatyków produkcji i łowców muzycznych ciekawostek. Autorzy, którzy na łamach kanału elQuatro Nagrania zapoczątkowali w kwietniu tą ciekawą serię, już trzeci raz umilają – z zasady niemiły – początek miesiąca. W końcu zamiast czekać bezczynnie na wynagrodzenie lub denerwować się na jego błyskawiczne roztrwonienie, lepiej wygodnie rozsiąść się w fotelu i zanurzyć się w dźwiękach trzeciego epizodu BP10M!

To premierowy na rodzimym podwórku cykl, w którym muzycy prezentują przed kamerami swój indywidualny proces tworzenia muzyki. Co najlepsze – bądź dla bardziej skrupulatnych, co najgorsze – na wszystko mają skrócony do 10 minut czas! Formuła ta pozwala muzykom na zaprezentowanie utworu, stworzonego na potrzebę serii; gotowej wariacji, lecz opublikowanej już wcześniej, swojego najlepszego dzieła czy jakiejkolwiek improwizacji. Ogranicza ich jedynie własna wyobraźnia!

Bohaterem trzeciego epizodu jest Headbite. Jest to projekt Marka Górskiego, utrzymany w klimatach new retro wave, DnB, beat, neuro. Autor jest związany m.in. z Biurem Dźwięku Katowice, a jego release’y można usłyszeć w wielu rodzimych labelach (MaxFloRec, DSR) jak również w zagranicznych (Muller, Monique, Honkisch, Darey). Muzyk jest także znany pod aliasem 2pm.

elQuatro Nagrania chce zapoczątkować serię, której główną misją jest ukazanie całego procesu powstawania utworu. Wierzy, że filmy zaspokoją ciekawość mniej wtajemniczonych nowicjuszy, zainspirują twórców do usprawniania swojego warsztatu oraz zmotywują do pracy nad kolejnymi utworami. Zawsze w każdym pierwszym tygodniu danego miesiąca mamy trzymać rękę na pulsie i śledzić kanał w poszukiwaniu najnowszego odcinka – zgodnie z obietnicą. Tym bardziej, że ta sama obietnica nie sugeruje przypadkowych gości – każdy z nich mocno wpisuje się w założenia cyklu. Jesteśmy na tak, bezapelacyjnie!