ELQUATRO NAGRANIA

Przyjęło się, że zwolnienie lekarskie nazywamy elQuatro, prawda? Nie udawaj świętoszka i przyznaj, że zdarzyło Ci się choć raz spreparować świstek lub symulować biegunkę przed doktorem. Zinterpretowaliśmy takie L4 po swojemu. Symbolizuje ono stos wyrzeczeń i przełknięcie antybiotyku społecznej presji na rzecz samorealizacji w pasji. W połączeniu z frazą Nagrania, która to współtworzy również legendę polskiej fonografii, otrzymujesz poważne medium kultury hip-hop z Zagłębia! Naszym priorytetem jest wykreować rozpoznawalne brzmienie, a nie dorobić się milionów. Pragniemy zabłysnąć pomysłowością nawet w – skazanych na jej brak – utworach o rapie! A Ty, chcesz się załapać na ostatnie bilety na ten lot?

ELQUATRO

kontakt@elquatro.pl

Dziewiętnasty dzień kwietniowy, by nienawidzić przeznaczenia, miałem powód nowy – mógłby nawinąć raz jeszcze Włodi, lecz w nieco innej odsłonie. Tego dnia bowiem (w 2010 roku) zmarła wpływowa postać – Guru. Pół roku później w Sosnowcu powstał pierwszy polski mural, upamiętniający jego dokonania. Stał się niezwykle inspirujący dla otoczenia. Szczególnie dla grupy przyjaciół, którzy uwielbiali się spotykać w jego pobliżu i godzinami dyskutować o hip-hopie. Największy fan czarnej płyty na południu – Cok. Niezwykle sumiennie przestrzegający swoich zasad – Furman. Przypominający Iron Fista w cywilu, miłośnik Marvela – kaeesy kaeesy. Nieudacznik i udająca Jamesa Bonda fajtłapa – Modest. Podczas jednej z rozmów wpadli na intrygujący pomysł. W miejscu, w którym na własnej skórze odczuwasz niedokończoną opowieść, postanowili napisać własną. Znamienne, ale właśnie tak powstało elQuatro.

elQuatro

COK

cok@elquatro.pl

Pamiętasz jak ofermowaty Jean-Claude Van Damme położył się na podłożu, a Xian z wysokości pół metra zrzucił na jego brzuch kokos? Zwinął się w kłębek, krzycząc jakby przed chwilą ten owoc urodził. Kilka miesięcy później nastał czas na powtórkę. Xian stał na drzewie, wyżej niż czwarte piętro. Van Damme napiął mięśnie, a po oberwaniu kokosem tylko stęknął, zupełnie jak podczas intymnych zbliżeń z kobietą. Było to piorunujące jak efekty muzycznych działań Coka. Oboje zresztą wszystko, co osiągnęli, zawdzięczają ciężkiej pracy nad sobą, ćwiczeniom i konsekwencji. Cok jest perfekcjonistą. Do swoich produkcji podchodzi bardzo pieczołowicie z dbałością o najdrobniejsze detale. Okazjonalnie rzuci jakimiś błyskotliwymi wersami, trzymając się jednocześnie minimalizmu i prostoty przekazu. Muzycznie jest wszechstronny jak tajski boks. Nic dziwnego, że słuchając jego nagrań możesz poczuć się powalony z półobrotu.

COK
ALBUMY

LA – 2017 –
GA – 2017 –
SA – 2017 –
NuFunk – 2016 –
Nagrania (jako elQuatro– 2015 –

PRODUKCJA

Błąd [Cok Remix] (Soulove) – 2017 –
3 (FurmanWyprane EP) – 2017 –
Monitoring [Skit] (FurmanWyprane EP) – 2017 –
Nigdy więcej łez (EMASPięć minut sławy) – 2016 –
Forget The Future [Remix] (VA ft. Stardust Memories10/10) – 2015 –

SINGLE

Serce – 2019 –
Życie, Życie – 2016 –
Lucha Libre – 2016 –
Fire Violin – 2016 –
360 Degrees Of Billy Paul [TRIBUTE] – 2016 –
High Definition (jako Rekord & Cok) – 2016 –

FURMAN

furman@elquatro.pl

Włączasz King Kunta, teledysk Kendricka Lamara. Co widzisz? Niespełna dwie dekady temu widziałeś coś podobnego za sprawą Still Dre. Compton, Kalifornia. Wszędzie Cadillaki, z których wybrzmiewa hip-hop. Młodzi ludzie tańczą i się bawią. Czasem przybierają pozę gangstera, wykrzywiając dłonie na kształt broni. Łańcuchy, panny w bikini. Crip Walk na ulicach, na których codziennie ktoś ginie, a świadkami są bohaterowie tych teledysków. Sprawcą zaś niejednokrotnie zamknięty w sobie młodzieniec. Choć do nikogo nie zamierza strzelać, Furman to również prywatnie introwertyk. Tylko teoretycznie, ponieważ całymi dniami żyje hip-hopem, a jego twórczość to przecież uzewnętrznianie się. Plastycznie przedstawia rzeczywistość w tekstach, dlatego nie znajdziesz w nich strzelanin. Świat jest różnorodny, lecz ma kilka wspólnych zjawisk. Na pewno hip-hop i ulicę. A Furman potrafi to doskonale uchwycić.

FURMAN
ALBUMY

Wyprane EP – 2017 –
Nagrania (jako elQuatro– 2015 –

FEATURING

SINGLE

Lipiec – 2016 –
Chów klatkowy (jako FURMANKAEES) – 2016 –

KAEESY KAEESY

kaeesy.kaeesy@elquatro.pl

Spośród Twoich młodzieńczych zainteresowań z pewnością można wyszczególnić opowieści o Indianach, nie? Apacze, Siuksowie, Geronimo, Ostatni Mohikanin. Tylko fanatycy mogli poszerzyć krąg zainteresowań o plemiona południowoamerykańskie. Plemiona, które szybko pojęły jakie rośliny zawierają dimetylotryptaminę, a następnie przyrządzały z nich ulubiony napój – ayahuascę. kaeesy kaeesy najwidoczniej solidaryzuje się z nimi, ponieważ jak inaczej wytłumaczyć tę jego wszechstronność, wizjonerstwo? Lubuje się zarówno w nowoczesnych jak i w klasycznych brzmieniach. Nie zdziw się jak wraz z Flying Lotusem dołączy do Wu-Tang Clan! Eksperymentuje z muzyką, która najwcześniej za kilkanaście miesięcy zyskuje status modnej. Pisze przemyślane i enigmatyczne teksty o nienagannej technice. Inspiruje innych, dla bliskich jest autorytetem. Słowom wyjść z siebie nadaje nowego znaczenia. Jeśli nie DMT, masz jakiś lepszy pomysł?

KAEES
ALBUMY

Wojna – 2017 –
Nagrania (jako elQuatro– 2015 –

PRODUKCJA

SINGLE

Oddech (jako SPOKOJNIE) – 2018 –
Popkorn (Jan Nowak Remix) – 2018 –
Grawitacja – 2018 –
Popkorn – 2018 –
Dżungla (jako SPOKOJNIE) – 2018 –
O jeeeeb! – 2016 –
Chów klatkowy (jako FURMANKAEES) – 2016 –

FEATURING

Mimo wszystko (Dźwięku StrukturaPowrót żywych trupów) – 2016 –

MODEST

modest@elquatro.pl

Czy wyobrażasz sobie bez celu przemierzyć całą Afrykę? Pieszo, rowerem czy w ostateczności pociągiem? Kiedy trzeba było iść do szkoły, pół kilometra wywoływało wymioty. Ulegamy cyfryzacji, która rozwija tylko kalectwo. A kwadrans w tramwaju przypomina o chorobie lokomocyjnej. Dobrodziejstwa naszych czasów nigdy nie uczynią z Ciebie Kazimierza Nowaka, dla którego Czarny Ląd to nie fatamorgana. Z Modesta też nie. On nawet w zadaniach wymagających jedynie oddychania szuka wymówek. Ubóstwia jednak bohaterów minionych epok, po których zostało tylko echo. W opozycji do polskiego podróżnika, Modest obiecał sobie osiągnąć sukces, nie opuszczając skazującego na niepowodzenie miasta. Zaczęło się od tego jak za młodu wyjechał nad morze. Posłuchał matczynej rady, żeby mówić, a w autobusie nie będzie mu słabo. Mówi do dzisiaj, z czego uczynił swój atut i podróżuje wszędzie, ale tylko podczas cyzelowania tekstów.

MODEST
ALBUMY

Nagrania (jako elQuatro– 2015 –

FEATURING

Grawitacja (kaeesy kaeesy) – 2018 –
Mimo wszystko (Dźwięku StrukturaPowrót żywych trupów) – 2016 –

SINGLE

Sam – 2018 –