Teledysk FURMANKAEES – „Chów klatkowy”. Premiera!

Stało się! Furman i Kaees powrócili do swojej macierzystej formacji FURMANKAEES i po długiej absencji (nie licząc ich wkładu w debiut elQuatro), prezentują swoje najnowsze nagranie! Chów klatkowy, który został zobrazowany teledyskiem, miał swoją premierę w dniu 26.06.2016 roku na kanale elQuatro Nagrania.

Sam chów klatkowy kur to okrutna i przygnębiająca praktyka. Utwór więc stanowi interpretację tegoż terminu przez będziński duet, pełną metaforyki i celnych spostrzeżeń. Zamiast wyszukiwać jak najbardziej patetycznych określeń warstwy lirycznej, najlepiej będzie w tym miejscu przywołać słowa pozostałych członków elQuatroCok uznał, że to przejebany numer. Nie na raz, trzeba się przyłożyć do odsłuchu, porozkminiać. Dodatkowo klip zajebisty, bit bardzo świeży. Modest z kolei dodał: Nie żebym obrażał kolegów, ale nie sądziłem, że jako rasowe blokersy potrafią być tacy oczytani, elokwentni i pełni wyobraźni! Wideoklip zaś, zrealizowany przez zaprzyjaźnioną ekipę Filminati, jest idealnym dopełnieniem tekstów Będzinian. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że obie produkcje tkwią w takiej symbiozie, że z osobna mogłyby nie mieć racji bytu.

O muzykę zadbał Pineapple Kaeesy, czyli połączenie sił: zaprzyjaźnionego z chłopakami Pineapple Dance, współtwórcę zespołu Mint Moods; a także Kaeesy Kaeesy – alternatywnego wcielenia Kaeesa, które stroni od rapu, skłaniając się ku nowoczesnej produkcji. Miks i mastering jest akurat dziełem Nagrywarki, odpowiadającej za większość dotychczasowych premier spod szyldu elQ.

Co najistotniejsze – utwór inicjuje kolejną inicjatywę labelu elQuatro Nagrania, nazwaną Q-Sides. Jest to swego rodzaju cykl, który będzie zawierał różne, nigdzie niepublikowane utwory – najczęściej te, które nie znalazły się na żadnych wydawnictwach z różnych powodów (choć jednym z tychże na milion procent nie będzie jakość czy poziom poszczególnego nagrania). Zachęcamy więc do zaglądania na łącza elQuatro Nagrania, ponieważ można się tam doszukać wielu niespodzianek ze świata zagłębiowskiej (i nie tylko) muzyki! A przede wszystkim – żeby być na bieżąco!