BP10M – Cok (Beats Per 10 Minutes, Episode: 2)

Ten Cok stał się w ostatnich dniach szalenie rozpędzony. Raptem kilka dni temu zaprezentowaliśmy premierowy utwór, będący muzycznym hołdem dla jego największego idola, a już dzisiaj mamy zaszczyt zaprosić wszystkich do obejrzenia drugiego epizodu Beats Per 10 Minutes z udziałem młodego Sosnowiczanina.

Zaraz po występującym w pierwszym odcinku Kubie Sojka, wyzwania podjął się Cok – lubujący się w afroamerykańskiej muzyce lat 70′ producent, kładący olbrzymi nacisk na warsztat, wszechstronność i ciągłe poszukiwania swojego miejsca w świecie muzyki. Należy dodać, że na muzykę tego producenta składa się świadome łączenie sampli z wirtualnym instrumentarium i syntezatorami.

BP10M to premierowy na rodzimym podwórku cykl, w którym muzycy prezentują przed kamerami swój indywidualny proces tworzenia muzyki. Co najlepsze – bądź dla bardziej skrupulatnych, co najgorsze – na wszystko mają skrócony do 10 minut czas! Formuła ta pozwala muzykom na zaprezentowanie utworu, stworzonego na potrzebę serii; gotowej wariacji, lecz opublikowanej już wcześniej, swojego najlepszego dzieła czy jakiejkolwiek improwizacji. Ogranicza ich jedynie własna wyobraźnia!

elQuatro Nagrania zapoczątkowując serię, której główną misją jest ukazanie całego procesu powstawania utworu, wierzy, że filmy zaspokoją ciekawość mniej wtajemniczonych nowicjuszy, zainspirują twórców do usprawniania swojego warsztatu oraz zmotywują do pracy nad kolejnymi utworami. Zawsze w każdym pierwszym tygodniu danego miesiąca mamy trzymać rękę na pulsie i śledzić kanał w poszukiwaniu najnowszego odcinka – zgodnie z obietnicą. Tym bardziej, że ta sama obietnica nie sugeruje przypadkowych gości – każdy z nich mocno wpisuje się w założenia cyklu.